cheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salecheap jordans for salesac longchamp pas chergucci outletsac longchamp pas chergucci outlet
úvodo náspůjčovnarezervacespartakkontakttop2
top vlajka  vlajka
úvod

Město má řadu sportovišť a kulturních zařízení, které slouží obyvatelům i návštěvníkům.


Oblíbené jsou divadla, letní kino, kino Portyč, discocentrum Družba, Kulturní klub na nábřeží a podobně.


Sportovci a zájemci o sport a turistiku mají k dispozici řadu sportovních hal, stadiónů
a dalších sportovišť, například pro fotbal, házenou, basketbal, tenis, atletiku, hokejbal,
lední hokej, in-line hockey, lyžařský svah s umělým povrchem, střelnice, areál pro
motoristy, plavecký stadión, letní plovárnu a další. V okolí města jsou vyznačené trasy
pro pěší turistiku a cykloturistiku.


Z Písku lze navštívit hrad Zvíkov, zámky Orlík, Hluboká, Blatná, lázně Vráž a Bechyně, města Příbram, Milevsko, Tábor, České Budějovice, vše od 20 do 60 km od Písku

 

Turistické a historické zajímavosti


Kolem Písku je přes 760 km turistických značených cest a řada naučných stezek. Jsou zde vhodné terény pro cykloturistiku, přírodní rezervace a chráněná území. Pestré krajině rybníků a lesů dominuje vodní dílo Orlická přehrada s řadou tábořišť a kempů, lodní dopravou, hradem Zvíkov a Orlík. Pozoruhodné jsou také mosty přes přehradu, zejména Podolský, Žďákovský, mosty u Zvíkova a Červené nad Vltavou.
Velmi dobré podmínky přináší vodní plochy pro vodní sporty, koupání, rybaření. V okolních lesích si přicházejí na své sběrači bylin a lesních plodů, lze spatřit lovnou zvěř i chráněné živočichy a rostliny. V okolí Písku se chovají koně a vyučuje se jízda na koni.


Z Písku je možné navštívit zámky v Hluboké nad Vltavou, Blatné, Kestřanské tvrze, rozhlednu na Jarníku, hřbitov v Albrechticích, Milevsko, Tábor, Svatou horu, Příbram, Plzeň i Prahu (105 km).


V samotném Písku zaujme nová výstavba (!) na levém břehu Otavy mezi opraveným kamenným mostem a Novým mostem. Pochopitelně kostel, městské hradby s Putimskou branou a další opravené a udržované památkové objekty rovněž zaujmou našeho i zahraničního návštěvníka. Každý by měl také navštívit naše městské muzeum a jeho expozice.

 
Zjistit dostupnost

Restaurace
Mapa

                Katalog ubytování hotely, penziony, ,motely, pensiony